שכלול היכולת ובונוס

במה להתחיל ומדוע (טייק 2):

בהינתן ההבדלים האלה בהשקפה, שיטת “BeeButt” מוסיפה על "שכלול היכולת" ופועלת על פי העקרונות הבאים:

  • ת המושג "תנועה" גם למשמעות הרגשית והחושית שמלווה את התנועה הפיזית וגם לתבניות המחשבתיות שמלוות אותה. הכללת כל שלושת המרכיבים תחושה, מחשבה ותנועה, בתרגול.
  • יכולת ההבחנה שבין הזיכרון והמודעות הגופנית, לעומת הזיכרון והמודעות הרוחנית וההדדיות שבניהם. תיקון הזיכרון והחוויה הגופנית כבסיס להגדרה והתיקון של החוויה והמודעות הרוחנית ולהפך.
  • בגוף הגשמי, מסלולי נקודות עונג שתפקידם להוות מערכת קשר ומשוב מיידי, בין התודעה הגופנית לתודעה הרוחנית שבנו. כאבים על מסלולי נקודות העונג, מעידים על מצב של חוסר איזון והפרעות בקשר.
  • התענוג הגופני, או המיני, הוא המפתח להמתקת נקודות הכאב בגופינו. סביבה של תענוג מיני, עוזרת בשיקום נקודות הכאב שלרוב מופיעות בהעדר או בניוון מרכזי התענוג הגופני. התענוג המיני, אינו התכלית והוא משמש אותנו ככלי וסביבה לריפוי הגוף. גוף בריא הוא הכלי לנפש בריאה, הכלי לתודעה גופנית רחבה והוא אחד מנקודות המשען להתפתחות וההשגה הרוחנית. תכלית ומטרת ההתפתחות וההשגה הרוחנית הוא להשפעת התענוג הרוחני והפצתו.
  • אי אפשר לדבר במושגים של "העדר כאב בתרגול", אם התרגול נעדר מתחושת התענוג שהפעולה גורמת מיידית. התענוג הגופני, "אינו משקר" ומספק משוב מהיר ומדויק על התגייסות המערכת הרוחנית לטובת איכות הפעולה. התבניות שהאדם משיג בתרגול הגופני, הם הבסיס להשגת התבנית הרוחנית שהיא מופשטת במהותה. מהרגע שתענוג הרוחני מושג וסובב על פעולות האדם הגופניות והרוחניות, האדם יונק את חיותו והשגתו, ממקורות השפע והצמיחה האין סופיים.

סיכומצ'יק:

בשיטת “BeeButt” את תחושת התענוג, אם כן, אנחנו מפעילים בשתי נקודות קריטיות – ברעב ובשביעה שבכל אחד מהצרכים הבסיסיים שבאדם:
  • תענוג בשלבים הראשוניים של הרגשת החיסרון בגוף ובמחשבה, באמצעות הפנטזיה והדימיון החופשי.
  • תענוג בשלבי כאב השביעה, באמצעות המרת החשיבות לסיפוק העצמי, לחשיבות הסיפוק שאנחנו מקבלים מתענוג הזולת.

בין לבין, אנחנו מתרגלים את התנועה הפיזית, ואת התנועה בחושים ובמחשבה, בסביבה של אנרגיה מינית בריאה, שמתבטאת בפועל, בהרגשת תענוג. לכל אחד ממרכיבי התנועה: התחושה, המחשבה והתנועה, יש חשיבות בהגדרתו העצמאית. אנחנו צריכים לעשות את ההפרדה ויחד עם זה, ישנה חשיבות בפעולתם המשותפת. באמצעות התרגילים וסביבת הדימיון החופשי, נדע להבחין בין הארבעה, בדיוק חד משמעי ונלמד להפעיל אותם בשיתוף פעולה מאוזן.

התענוג המיני מתגייס לטובת השיכלול: למילוי החיסרון למין, יש מספר מאפיינים יוצאי דופן: רגע הפורקן שמור רק לסוף תהליך המילוי והוא נחלק לשניים:
  • סית לתהליך כולו.
  • עוצמתו חזקה לאין שיעור משאר התענוגות שבמשחקים המקדימים.

יתרון שהמילוי המיני מאפשר בהמתקת נקודות הכאב, הוא דווקא ב"משחקים המקדימים" שמאפשרים מידה של תענוג, שאפשר לכוון, להמתקת שורש הכאב שבחיסרון והתנועה למילויו. השהיית נקודת הפורקן, רק תעצים את תחושת התענוג, במהלך התרגול והיישום. בפעולות הנשימה, השתייה והאכילה, נקודת השיא שבהן היא דווקא בהתחלה, אינה כה דרמתית במהלכם ובסופה מציינת אפילו איזו דעיכה בתחושת התענוג. את מרבית התענוג בשתייה והאכילה, אנחנו חווים בתחילת התהליך, במפגש הראשוני.  הרגשת הרוויה והשובע בשתיה והאכילה, היא, אם כן, סוג של סתימת החיסרון, ירידה במתח ושיאה מתחולל דווקא בתחילת הפעולה. בהתעוררות המינית, השיא הוא הדובדבן שבעוגה, הוא שמור לסוף הפעולה וניתן להשהייה והתמשכות המשחק המקדים.

השלכה של החוויה המינית, על פעולות הנשימה, השתייה והאכילה, יאפשרו להטמיע בתודעה הגופנית את המתקת הכאב, את השליטה וההתמשכות בזרימת התענוג ואת השמירה על תחושת חיסרון במגמה תמידית ונטולת כאב. הטמעה שתלווה את שאר הפעולות היום יומיות ותעניק להן את האיכות והרעננות המיטבית ותאפשר את האווירה נטולת הכאב שהיא היסוד הבריא לשכלול היכולת.
This site is registered on wpml.org as a development site.